Elio Perrone Sourgal Moscato d'Asti Italy Piemonte

Sourgal Moscato d'Asti 2024

€11,95
Uitverkocht

Over de wijn

Sourgal Moscato d'Asti wordt gemaakt door Elio Perrone, wijnmaker in de Piemonte. In Asti groeien de Moscato druiven op de glooiende heuvels waar hij zijn wijngaarden heeft. Deze wijngaarden liggen in Castiglione Tinella, op 350m. boven zeeniveau.

Na de oogst die meestal eind augustus/begin september plaatsvindt, worden de druiven zorgvuldig geselecteerd om de hoogste kwaliteit trossen te garanderen. Bij aankomst in de kelder worden de druiven voorzichtig geperst, waarbij het meest zuivere sap overblijft voor de Sourgal Moscato d'Asti.

Proefnotitie

Sourgal Moscato d'Asti Elio Perrone heeft een aromatisch karakter van oranje bloemen, gele perzik, een vleugje salie en net geplukte Muscat druiven. In de mond sappig, lichtzoet en harmonieus, goed in balans, met een voor Muscat typische zuurgraad.

Wijn & Spijs

Elio Perrone Moscato d'Asti Sourgal smaakt heerlijk als aperitief, maar ook taarten en desserts met gele vruchten, aardbeien en panna cotta.